20.4.2024

23.4.  Okr. kolo ve vybíjené, 4.-5.roč., ZŠ Tyrše

23.4.  Okr. kolo v malé kopané,  fobalový stadion

25.4.  IPS-8.B (8.00-10.00)

25.4.  Divadelní představení, MD, 3. a 4.roč. (9.45)

26.4.  Štafetový pohár, atletický stadion

26.4.  Čarodějnice v ŠD

Postupné zahajování vzdělávání

Vloženo: 6.5.2020 | Autor: Prusa| Zobrazeno: 1088x | Upravil: Prusa

Organizační zajištění přítomnosti žáků II. stupně ve škole

od 8.6. do 30.6. 2020

Žákům 2. stupně bude umožněna přítomnost v základní škole za účelem:

1. Uskutečněnítřídnické hodiny(1x týdně, každý ročník v jiný den)

Třída

Dny

6.A,B

úterky

7.A,B

středy

8.A,B

čtvrtky

9.A,B

pátky

9.00 – 9.45 hod.

1. Realizace konzultací = Doplnění či oprava hodnocení za účelem uzavření klasifikace za školní rok 2019/20 (spíše individuální způsob, je nutné, aby se žák předem domluvil s konkrétním vyučujícím).

Třída

Dny

6.A,B

pondělky, úterky

7.A,B

pondělky, středy

8.A,B

pondělky, čtvrtky

9.A,B

pondělky, pátky

10.00 – 11.40 hod.

1. Odevzdání učebnic a předání šatních skříněk - 9.A,B (19.6.), 6.A,B (23.6.), 7.A,B (24.6.), 8.A,B (25.6.) realizují všichni a organizují TU (včas připomeneme).

1. Předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku – předpokládáme pro všechny v úterý 30.6.2020 v 8.00 hod. (způsob a harmonogram předávání bude ještě upřesněn, čekáme na pokyny MŠMT).

Pohyb žáků 2.stupně ve škole se řídí těmito principy:

a/ Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům bez doprovodu, kteří při první návštěvě odevzdají podepsané

čestné prohlášení (tiskopis ZDE).

b/   U hlavního vchodu do školy použijí žáci dezinfekci.

c/   Žáci jsou povinni ve společných prostorách školy (chodby apod.) mít ústa a nos zakrytá rouškou.

d/   Při přesunech je nutné dodržení odstupů 2 metry vždy, když je to možné (nejméně 1,5 metru).

e/   V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci, ani pedagogičtí pracovníci, nosit roušku, pokud je zachován rozestup

2 metry (nejméně 1,5 metru).

f/     Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. práce ve skupinách), musí se roušky nosit i ve třídě.

Čestné prohlášení také zde: https://www.zsnastrani.cz/upload/files/pdf/p%C5%99%C3%ADloha_%C4%8Destn%C3%A9_prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD.pdf

Do konce školního roku zůstává dle pokynů ministerstva jako hlavní vzdělávací způsob - distanční forma vzdělávání!

Vzdělávání od 25.5.2020 (1.stupeň)

Další uvolňování opatření = možnost žáků prvního stupně se účastnít výuky osobní přítomností.

Informace byly poslány všem rodičům do Komens PDF(dopis) (Velikost: neznámá)

Dokument1.Přihláška (Word)(Velikost: neznámá)PDFPřihláška (Pdf) (Velikost: neznámá)

PDF2.Čestné prohlášení (Velikost: 275.21 kB)

Dle aktualizace metodiky MŠMT k postupnému zahajování docházky žáků do školy (27.5.2020), je nově možné žáka přihlásit k docházce do školy i dodatečně. Zde je nutné upozornit, že počet žáků ve skupině (třídě) může být stále do maximálního počtu 15 žáků.

Vzdělávání od 11.5.2020 (deváťáci)

Vláda ČR postupně uvolňuje koronavirová opatření, což se týká také škol.

Do této rubriky budeme vkládat (a někdy hodně narychlo) aktuální přehledné informace směrem k našim rodičům a žákům.

Zahájení školní docházky (osobní přítomnost žáků ve škole) některých žáků startuje:

Podrobné provozní  informace pošleme všem přihlášeným deváťákům  8.5.2020. Vzhledem k tomu, že zahajují pouze devítky, neočekáváme problém s prostorem (max. 15 žáků ve skupině).   Pravidel (zejména hygienických) nám však manuál MŠMT ukládá poměrně hodně. Kdo se budete chtít s tímto materiálem seznámit, tak PDFZDE (Velikost: 1.05 MB). Já se pokusím vám vše souhrnně uvést ve výše zmíněné zprávě.

V souvislosti s provozně-bezpečnostními opatřeními byl vydán PDFPokyn ředitele školy č.j.  8/2020 (Velikost: neznámá)

- VP -